Odkazy


Zajímavé lokality

Vybrané lokality, které jsou vhodné jak pro výuku, tak i k běžným vyjížďkám, na kterých se rozhodně nebudete nudit:

Specialized Extrém Bike Most

Extrém bike MostMostecká biková trať, která je v republice vyjímečná především pro svoji technickou náročnost. Nachází se na ní spousta zábavných sjezdů, prudkých výjezdů, což představuje mnoho výzev i pro zkušenější bikery. Ne náhodou sem poměrně často jezdí trénovat techniku česká elita a stejně tak si zde užívají nástrahy mosteckého terénu nadšenci na all mountain strojích s vysokými zdvihy. Trať se rozprostírá na třech kopcích nedaleko centra města a je protkána mnoha kilometry značených úzkých pěšin, tzv. singltreků. Trať, o jejíž výstavbu a údržbu se starají místní nadšenci, je neustále zdokonalována, každý rok zde přibývají nové úseky. V roce 2011 se zde konalo Mistrovství ČR v bikemaratonu.

Na první pohled se mostecká trať může zdát náročná až přespříliš a zároveň nebezpečná. Opak je pravdou. Na bezmála 50-ti kilometrech si najde svá oblíbená místa každý, ať už se jedná o začátečníka či zkušeného závodníka. Co se bezpečnosti týče, tak právě díky převažujícím technickým pasážím se zde jezdí podstatně pomaleji než na ostatních maratonských tratích. K pádům z kola samozřejmě dochází, ale ve většině případů v minimálních rychlostech.

Hotel Pohádka Most

Hotel PohádkaNově vybavený hotel s restaurací v příjemném a klidném prostředí blízko centra města Mostu. Nachází se na úpatí vrchu Ressl, na němž se rozprostírá trať Specialized Extrém Bike Most. Přímo na trať je to co by kamenem dohodil, Pohádka je tedy ideálním výchozím bodem pro váš trénink.

Více informaci na www.hotelpohadka.cz.


Sport areál Klíny

KlínyObec Klíny se nachází ve východní části Krušných hor v nadmořské výšce 700-800 m. Rozkládá se podél silnice vedoucí z Litvínova k hraničnímu přechodu Mníšek. V zimních měsících je rájem pro lyžaře a od jara do podzimu je zde možné užívat si libovolné sportovní aktivity, horskou cyklistiku nevyjímaje.

Na Klínech máte jednu z možností poznat krásy Krušných hor v sedle horského kola spojenou s výukou a průvodcem. Běžkařské tratě se po zimě mění v cyklostezky, po kterých není problém najezdit mnoho kilometrů výletním tempem, zdolat několik přilehlých vrcholů s nádherným výhledem do okolí a zajet si např. do sousedního Německa.

V roce 2012 se zde začne budovat nová sjezdová trať se skoky, lávkami a překážkami. Pro vyznavače downhillu bude v provozu i lanovka. Stejně tak je v plánu výstavba několika kilometrů trailů a singltreků. Ubytování a stravování je možné přímo v areálu sjezdovky.

Hotel Emerán Klíny

EmeranHotel Emeran se nachází ve Sport areálu Klíny v krušnohorské vsi Klíny přímo na vrcholu sjezdovky. Nabízí široké spektrum možností s bezbariérovým přístupem. Součástí hotelu je restaurace, rychlé občerstvení, půjčovna horských kol, klubovna - učebna a parkoviště. Emerán je ideálním výchozím bodem k vyjížďkám po hřebenech Krušných hor.

Více informaci na www.kliny.cz.