Team

Představení členů Kološkoly:

Tomáš Trunschka (*1980)

Cyklistice jsem se závodně věnoval od svých 16-ti let. Z toho jsem působil 8let v reprezentačním teamu. Většinu své kariéry jsem strávil na horských kolech, kde jsem v kategorii juniorů získal na mistrovství Evropy 3.místo. Nějaké úspěchy byly také v kategorii do 23let a to v letech 2001 a 2002 v cyklokrosu. Z mistrovství světa v Táboře to dalo na stříbrnou medaili, o rok později v Belgickém Zolderu na bronz.

Cyklistika pro mě začala v mosteckém KL sportu a jako profesionál jsem závodil v týmech Author, Mercedes-Benz Selle Italia, Česká spořitelna MTB Team, Caffe Nannini. Napříč všemi disciplínami jsem se nakonec dostal k extrémním MTB maratonům a etapovým závodům:

  • 1. místo – Salzkamergut 2007 (celkově 209 km), Rakousko
  • 3. místo – Crocodile Trophy 2008 (extrémní etapový závod), Austrálie
  • 1. místo – Mistrovství ČR 24hours 2008, Česká republika
  • 2. místo – Iron Bike 2009, 2010 (extrémní etapový závod), Itálie
  • 3. místo – Salzkamergut 2010 (celkově 213km), Rakousko
  • 1.místo - Rally di Sardegna 2011 (etapový závod), Itálie

Po sezóně 2011 jsem se rozhodl profesionální závodní kariéru ukončit a orientovat se trochu jiným směrem, konkrétně s projektem KOLO ŠKOLA. Na kole jsem závodil 16 let, spoustu jsem se toho naučil a nyní je mi líto vše jen tak zahodit a opustit něco, čemu jsem věnoval část svého života. Chtěl bych tedy své zkušenosti předávat dál - ať už na závodním poli, nebo při jízdě jen tak pro radost s partou kamarádů.

Fotogalerie »

Tomáš Trunschka

Marek Nebesář (*1983)

Několik slov o mně..

Od dětství mám rád sport. Zimní, letní, vodní, horský, snad jen běhání a posilovna mi nepřirostla moc k srdci.
Nejvíce se mi zalíbila cyklistika, především horská se kterou jsem začal v Mosteckém klubu KL Sport Most u Jardy Hrubého. V této době jsem kolu zcela propadl. Pak přišla druhá kapitola mého ježdění - Sportovní gymnázium v Jablonci nad Nisou a přestup do jednoho z nejznámějších mládežnických oddílů KC Kooperativa. V tomto období jsem zaznamenal první vítězství v českém poháru a také mezinárodní úspěchy na světových pohárech. Po maturitě jsem dva roky jezdil za MTB Michelin Team, se kterým jsem se účastnil mnoha crosscountry závodů. Následoval opět rok v KC Kooperativa. Od roku 2010 jsem členem BIG SHOCK MTB TEAMu.
Během své závodní kariéry jsem se také stal trenérem cyklistiky II.třídy. Nyní je mým hlavním cílem projekt KOLOŠKOLA, ve kterém bych chtěl zúročit všechny získané dovednosti a vědomosti.

Některé ze závodů, které se mi povedly:

  • 3. místo Rallye Sudety - Český pohár (Elite)
  • 1. místo Akademické mistrovství ČR MTB
  • 2. místo Sudety MTB Challenge - mezinárodní etapový závod (Elite)

Fotogalerie »

Marek Nebesář